Frederik Lucien De Laere
Categorie
Auteur voor volwassenen
Genre
Poëzie
Thema’s
Cultureel bewustzijn, Duurzaamheid, Historisch bewustzijn, Mens en maatschappij, Nederlands, Wetenschap en techniek
Doelgroep
bibliotheek, boekhandel, cultuurcentrum, kunstenorganisatie, leesclub, school, socio-culturele vereniging, zorginstelling
Leeftijdsgroep
15 – 16 jaar, 18+
Onderwijs
Secundair onderwijs ASO, Secundair onderwijs TSO, Secundair onderwijs BSO, Secundair onderwijs KSO

Frederik Lucien De Laere

Biografie

Frederik Lucien De Laere (1971) publiceerde de dichtbundels ‘Paniek in het Circus’ (2003), ‘De Martelgang’ (2006) en ‘Secuur’ (2010) bij Uitgeverij PoëzieCentrum, ‘In uiterste staat’ (2016) en ‘Opabinia’ (2019) bij Uitgeverij Vrijdag en 'Andere richtingen (2024) bij Uitgeverij Fluxenberg. Zijn gedichten verschenen ook in verschillende literaire tijdschriften, zoals De Brakke Hond, Deus ex Machina, Gierik/NVT, Poëziekrant en Het Liegend Konijn. Ook werden gedichten gepubliceerd in enkele bloemlezingen, waaronder ‘Gerrit Komrij’s Nederlandse poëzie van de 19de tot en met 21ste eeuw in 2000 en enige gedichten’ en 'Hotel New Flandres'. Verder was Frederik jarenlang lid van het Brugse dichterscollectief Het Venijnig Gebroed waarmee hij regelmatig optrad in Vlaanderen en Nederland. Hij was te gast op onder andere Theater aan Zee, Lowlands-festival, Dichter aan huis, Kunstenfestival Watou, stadsfestival Damme, Poetry International, Crossing Border en Don Vitalski's legendarische Dinsdagclub. In 2007 en 2008 was Frederik stadsdichter van Damme en in 2018 was hij schrijfresident in Het Huis van de Dichter in Watou.  

Quotes en recensies:

J.M.H. Berckmans over Paniek in het Circus:

"Het is deze schrikbarende, schokkende, maar dagdagelijkse werkelijkheid die Frederik Lucien De Laere vorm geeft in verzen die je beter geen twee maar tien keer leest."

Dirk Draulans over Opabinia:

"Voor Charles Darwin vormden uitgestorven diersoorten de eerste aanzet voor het denkwerk, dat zou uitmonden in zijn evolutietheorie. Voor Frederik Lucien De Laere vormen ze het uitgangspunt voor fraaie poëzie."

Alain Delmotte over In uiterste staat:

"Met zijn vierde bundel In uiterste staat bewijst Frederik Lucien De Laere definitief zijn maturiteit."

Recensie dichtbundel Secuur (uitgeverij PoëzieCentrum): https://decontrabas.typepad.com/de_contrabas/2010/12/po%C3%ABzierapport-frederik-lucien-de-laere.html 

Recensie dichtbundel In uiterste staat (uitgeverij Vrijdag):

https://digther.blogspot.com/2016/09/zelfs-als-we-lief-zijn-blijven-we-haaien.html 

Recensie dichtbundel Andere richtingen (uitgeverij Fluxenberg):

https://deboekhouding.blogspot.com/2024/09/de-scheppende-illusie-van-de-woordkunst.html 
 

Uitgelichte titels

Cover van boek Opabinia

Opabinia

Cover van boek In uiterste staat

In uiterste staat

Cover van boek Andere richtingen

Andere richtingen

Lezingen

Frederik kan, afhankelijk van de wensen van de organisator, een klassieke voordracht geven of een theatrale performance. Er kan ook een nieuw optreden of tekst gecreëerd worden specifiek voor het evenement. Het optreden of de tekst kan voorzien worden van beeld en geluid (‘videopoems’). Verder kan Frederik ook een overzicht geven van zijn poëtisch oeuvre, waarbij invloeden worden aangehaald van beeldende kunstenaars en andere dichters in de vorm van een presentatie of een interview. Indien de lezing niet fysiek kan doorgaan, zorgt de auteur voor een online alternatief.

Neem contact op met Frederik Lucien De Laere

Interesse in een lezing? Neem via dit formulier contact op met de auteur. Let op: dit is nog geen kortingsaanvraag! Log in en klik op 'korting aanvragen' als alle afspraken gemaakt zijn.